Історичний довідник
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Партії є одним із базових інститутів сучасного суспільства, без якого неможливе функціонування представницької демо­кратії. Як посередник між владою і народом, між державою і суспільством партії виконують такі найважливіші функції:

- акумулюють настрої і бажання людей:

- трансформують ці настрої у відповідні партійні принципи і вимоги:

- генерують нові ідеї з вдосконалення суспільного життя, формують суспільну думку, стимулюють активність громадян у політичному житті;

- відбирають людей, професійно придатних до роботи в органах влади, готових прийняти на себе політичну відповідальність.

Класифікація партій в Україні

    Україна, відійшовши від тоталітарної однопартійності. впала в іншу крайність -у гіпертрофовану багатопартійність, що призвело до створення мультипартійної політичної системи.На сьогодні в Україні існує понад 100 політичних партій. За характером політичної орієнтації їх традиційно поділяють на праві, ліві і центристські.До правих відносять націонал-радикальні партії: націоналістів. Консервативну Республіканську партію. Українську Національну Асамблею - Українську Народну Самооборону та інші.Ліві - це партії соціалістичного і комуністичного спрямування: Селянська партія України. Соціалістична партія України. Прогресивна соціалістична партія, Комуністична партія та інші.Центристські партії являють собою широкий політичний спектр. Це партії націонал-демократичного, націонал-державницького. ліберально-демократичного, соціал-демократичного спрямування. Політологи розрізняють серед них правий центр, центр і лівий центр. До центристських партій належать Народний Рух України. Демократична партія України. Партія зелених України, Ліберальна партія України. Соціал-демократична партія України (об'єднана). Трудовий конгрес України та інші.Не дивлячись на велику кількість утворених партій, для більшості з них характерні малочисельність, відсутність чітких позитивних програм, чітко сформульованих ідеологічних концепцій, слабкість організаційних структур. Існуюча багатопартійна система має конфліктний характер, підігріваючи напруженість у суспільстві.

    В інтересах суспільства - формування декількох масових і впливових політичних об'єднань, що дасть можливість позбавитися суспільних потрясінь, забезпечить мирний перерозподіл влади між різними суспільними силами.28 квітня 2001 р. вступив у силу закон "Про політичні партії в Україні". Закон ще не повністю відповідає потребам полі­тичного структурування суспільства, стимулювання процесів зміцнення політичних партій та їх консолідації. Та все ж таки він сприятиме зміцненню демократичних часад рочшпку. Ію.'ІпичноІ системи в Україні, становленню в нашій державі громадянського суспільства

Громадські організації та об'єднання.

    Становлення багатопартійності активізувало діяльність існуючих І вплинуло на формування нових громадських організацій і об'єднань. На сьогодні їх існує більше 500 Серед них: професійні союзи. Український союч промисловців І підприємців. Союч офіцерів України. Союч солдатських матерів. Червоний Хрест. Київський слов'янський університет та інші.Активізувався молодіжний рух, важливе місце в якому посідають Спілка українських студентів, молодіжне об'єднання "Січ", організація скаутського типу "Пласт" та інші.Диференціація інтересів населення є нормальним явищем і свідчить про духовне розкріпачення І демократизацію сус­пільного життя.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту